Test – Anabolic Whey Pro

Test – Anabolic Whey Pro
V prvej časti našej novej série článkov, v ktorej testujeme doplnky výživy, sme sa venovali bestselleru z nášho e-shopu, proteínu Anabolic Whey Pro od Metabolic Optimal Nutrition. Podrobný výsledok nášho testu nájdete v nasledujúcom článku.

Metabolic Optimal Nutrition

Metabolic Optimal Nutrition je značka, ktorá vtrhla na náš trh doslova ako kométa. Od uvedenia na trhu bolo okamžite jasné, že túto značku musíme brať vážne. Zatiaľ sa u nás predávajú len tri výrobky tejto značky, ale podľa úspechu prvých výrobkov môžeme usudzovať, že pribudnú aj nové produkty. Prednosťou Metabolic Optimal Nutrition je skvelé optické spracovanie výrobkov a výborná cena. Uvidíme, či sa Metabolic Optimal Nutrition podarí dlhodobo etablovať (nielen) na našom trhu.

Anabolic Whey Pro – Zloženie

Anabolic Whey Pro je viackomponentný proteín zložený z koncentrátu mliečnej srvátky, srvátkového izolátu a mliečneho proteínu. Takémuto zloženiu nie je možné nič vytknúť, výrobok sa vďaka nemu radí medzi srvátkové proteíny s vysokou biologickou hodnotou obsiahnutých bielkovín. Kombinácia koncentrát + izolát umožňuje vytvoriť proteín s pomerne nízkym obsahom sacharidov, minimálnym množstvom tuku a vysokým zastúpením glutamínu a BCAA. Anabolic Whey Pro obsahuje v 100g cca. 68 g bielkovín, patrí teda do kategórie proteínov s obsahom bielkovín 60-75%. V tejto kategórii nájdeme univerzálne proteíny, vhodné hlavne pre začínajúcich kulturistov a kondičných cvičencov, ktorí nemajú snahu kombinovať viaceré špeciálne druhy bielkovinových prípravkov.


Anabolic Whey Pro

 

Anabolic Whey Pro - nutričné informácie v 100g:

Energetická hodnota - 1587 kJ/373kcal
Bielkoviny - 68,0 g
Sacharidy - 18,3 g
Tuky - 4,0 g

Anabolic Whey Pro – Určenie a použitie

Anabolic Whey Pro je univerzálnym proteínom. Kombinácia izolát + koncentrát by radila tento proteín medzi tzv. rýchle proteíny, mliečny proteín mierne spomaľuje kompletné strávenie výrobku, preto ho zaradíme medzi stredne rýchle až rýchle proteíny. Použiť môžeme Anabolic Whey Pro ideálne po tréningu a medzi hlavnými jedlami. Použitie pred spaním má zmysel, pokiaľ Anabolic Whey Pro zamiešame do mlieka, čo predĺži dobu jeho trávenia. Všeobecne je možné doporučiť miešanie tak do vody, ako aj do nízkotučného mlieka. Druhá alternatíva je chutnejšia, miešanie do vody fyziologickejšie.

Anabolic Whey Pro – Chuť, miešateľnosť, balenie

Anabolic Whey Pro je balený do veľmi atraktívnych čiernych dóz, etiketa výrobku je opticky príťažlivá. Po otvorení dózy na nás dýchne príjemná aróma konkrétnej príchute. V našom teste sme mali príchute čokoláda, vanilka a banán. Chuťou Anabolic Whey Pro príjemne prekvapí. Proteíny v tejto kategórii majú obvykle veľmi výraznú až sladkú chuť. Anabolic Whey Pro sa tvári inak, viac neutrálne ako sladko. Základná chuť danej príchute pôsobí prirodzene, nemali sme pocit umelého zosilnenia príchute, ani nepríjemnej presladenosti. V porovnaní s ostatnými americkými proteínmi je Anabolic Whey Pro rozhodne chuťovo odlišným výrobkom, túto odlišnosť hodnotíme veľmi poztívne. Miešateľnosť Anabolic Whey Pro je dobrá. V šejkri je nutné miešať dlhšie, v mixéri je miešanie veľmi rýchle.

Anabolic Whey Pro – Cena

Aktuálne patrí Anabolic Whey Pro jednoznačne medzi cenovo najatraktívnejšie proteíny na slovenskom trhu. Pomer cena – výkon je výborný. Výrobok sa aj vďaka cene stal jedným z najpredávanejších na našej stránke.

Anabolic Whey Pro – Záverečné hodnotenie

Anabolic Whey Pro sme testovali v troch príchutiach. Výrobok nás zaujal výborným optickým spracovaním a skvelou cenou. Chuť Anabolic Whey Pro pozitívne prekvapila. Zloženie je po stránke biologickej a kvalitatívnej veľmi dobré, koncentrácia bielkovín by mohla byť vyššia. V kategórii srvátkových proteínov s 60-75% obsahom bielkovín je Anabolic Whey Pro určite výrobkom, ktorý treba brať vážne a to bez ohľadu na silnú konkurenciu. Univerzálne použitie tohto výrobku v kombinácii s výbornou cenou robí z Anabolic Whey Pro ideálny proteín pre tých, ktorí nechcú investovať do viacerých výrobkov a popritom dbajú na kvalitu.