Bielkoviny

Bielkoviny
Bielkoviny zohrávajú veľmi dôležitú úlohu pri spaľovaní tukov

Všetci vieme, že bielkoviny sú veľmi dôležité. Bielkoviny zohrávajú veľmi dôležitú úlohu pri spaľovaní tukov a znižujú pocit hladu, ktoré môžu vyústiť v nočné rabovanie chladničky.

http://www.bbcenter.sk/eshop/proteiny/100-micellar-casein/

Všetci vieme, že bielkoviny sú veľmi dôležité. Bielkoviny zohrávajú veľmi dôležitú úlohu pri spaľovaní tukov a znižujú pocit hladu, ktoré môžu vyústiť v nočné rabovanie chladničky.

Ak patríte k tým, ktorý sa o svoj vonkajší vzhľad zaujímajú rovnako o ten vnútorný, určite by ste malavedieť, že k udržaniu a k vytvoreniu svalovej hmoty je potreba, približne, 1-2 g bielkovín na 1kg hmotnosti.

Ak neprijímate dostatok bielkovín v strave, vyskúšajte proteín a doplnok stravy. http://www.bbcenter.sk/

Proteín - „stavebný materiál“ nášho tela. Každá z našich buniek pozostáva z proteínov – rovnako, či sa jedná o budovanie svalov a regeneráciu alebo o trávenie, metabolizmus alebo tvorbu protilátok v našom imunitnom systéme.

Proteíny tvoria asi 10 % nášho mozgu, dokonca 20 % srdca, pečene a našich svalov. Očividne hrajú bielkoviny značne dôležitú úlohu pre efektívne fungovanie tela.

Mnohí nevedia, ako enormne dôležité sú bielkoviny tiež pre naše duševné zdravie.

Keď jeme bielkoviny

    najprv sa rozložia na svoje súčasti, aminokyseliny. http://www.bbcenter.sk/eshop/aminokyseliny/bcaa-411/
    Naše telo potrebuje celkom 22 rozličných aminokyselín, aby správne fungovalo. Nie všetky aminokyseliny sú pritom obsiahnuté vo všetkých prírodných zdrojoch bielkovín.
    Z aminokyselín obsiahnutých v jedle môže telo, vždy podľa potreby, vytvoriť nové štruktúry. Ak chýbajú tieto látky, nemôže náš mozog správne fungovať. To môže enormne ovplyvniť našu náladu a inteligenciu.

Podľa čoho spoznáme dobré zdroje proteínov?

Z 22 aminokyselín, ktoré potrebuje naše telo, môže si samo vyrobiť 13 tak, že niektoré bielkoviny sa rozpadnú a vzniknú nové. Jedná sa o ne-esenciálne aminokyseliny.

Zvyšných  9 esenciálnych aminokyselín, vrátane tzv. BCAA, musíme dodať v našej strave. http://www.bbcenter.sk/eshop/aminokyseliny/mega-bcaa-6000-powder/

zdroje bielkovín: mäso, ryby, mliečne produkty (mlieko, jogurt, srvátka), vajcia.

Potrebujú športovci viac bielkovín?

Chcete si vybudovať svaly, zlepšiť svoju vytrvalosť alebo dokonca bežať maratón? Chcete znížiť podiel tuku vo svojom tele? Alebo beží Váš imunitný systém práve na vysoké otáčky, pretože bojuje proti prechladnutiu?

V týchto situáciach potrebujeme viac bielkovín.

Kto pestuje veľa športu, má zrejme vyššiu spotrebu bielkovín. To isté platí ostatne pre všetkých, ktorí chcú nahí vyzerať dobre