LEPŠÍ VÝKON

LEPŠÍ VÝKON
VIAC SILY A LEPŠÍ VÝKON, ZVÝŠENIE HORMONÁLNEJ ČINNOSTI

L-arginín rozšíruje cievy, čím zvyšuje prísun živín a kyslíka do svalov. V kľudovej fáze zvyšuje prídavok L-arginínu vylučovanie inzulínu, dochádza tým k zintenzívneniu uskladnenia glykogénu, základného energetického zdroja, vo svaloch. K ďalším funkciám L-arginínu patrí stimulácia vylučovania ľudského rastového hormónu, ktorá vedie k zlepšeniu syntézy proteínov a zároveň k zvýšenému odbúravaniu tukov.

Arginín je jednou zo základných aminokyselín ľudského organizmu.Jeho základnou funkciou je zvýšenie prekrvenia periférií(prostredníctvom zvýšenej produkcie oxidu dusnatého NO), vyššia produkcia somatotropínu (rastového hormónu-STH), zlepšenie funkcie pohlavných orgánov a u mužov zvýšenie spermatogenézy(tvorby spermií).

Vplyv arginínu na športovú výkonnosť a regeneráciu - vďaka zvýšenému množstvu oxidu dusnatého NO dilatujú cievy zásobujúce svalové tkanivo a vďaka väčšiemu prietoku krvi sa do tkanív dostane viac kyslíka a glukózy v priebehu záťaže, arginín pomáha zvýšiť výkonnosť. Z hľadiska krátkodobého maximálneho výkonu (do 30 sekúnd) je potrebné vnímať, že organizmus čerpá energiu predovšetkým zo zdrojov dostupných vo svalových bunkách a arginín môže vďaka rozšíreniu ciev pomôcť následnej regenerácii - urýchli doplnenie spotrebovaných sacharidov.

Fungovanie pohlavných orgánov je založené na schopnosti dodať dostatok krvi k prekrveniu. Konkrétne u mužov je na tomto založená schopnosť ako udržať erekciu. Arginín vďaka schopnosti rozširovať cievy podporuje funkciu a všeobecne je považovaný za prostriedok zlepšujúci kvalitu sexuálneho života. Ďalším dôležitým faktom z hľadiska reprodukčných funkcií je to, že mužské spermie sú tvorené prevažne arginínom (95%), teda dostatočné množstvo arginínu, alebo prípadná suplementácia zlepšuje schopnosť tvorby spermií.

Svojim účinkom je arginín vhodný pre:

  • nárast svalovej hmoty
  • zvýšenie prekrvenia - pomocou oxidu dusnatého (NO)
  • podporu imunitného systému
  • urýchlenie procesu hojenia
  • zvýšenie sily a podporu rastu a zachovanie svalovej hmoty
  • zníženie hladiny cholesterolu
  • zvýšenie tvorby spermií
  • spokojný sexuálny život

Proteíny a doplnky výživy za výhodnú cenu