BBCenter.sk - E-shop - Proteiny, Carnitin, Creatine, Gainery atd. Články Novinky na stránke Ronnie Coleman je po operácii. Priznáva, že z nej mal strach

Ronnie Coleman je po operácii. Priznáva, že z nej mal strach

Ronnie Coleman je po operácii. Priznáva, že z nej mal strach

Osemnásobný víťaz Mr. Olympia z rokov 1998 až 2005 a podľa mnohých najlepší kulturista všetkých čias Ronnie Coleman sa v utorok podrobil ďalšej operácii. Dlho dopredu plánovaný a raz dokonca odložený zákrok opäť prebehol v oblasti bedrovej chrbtice, ktorej opotrebenie,  je dôsledkom mnohých rokov extrémne tvrdého tréningu, Ronniemu dlhodobo spôsobuje výrazné ťažkosti. Poslednú veľkú operáciu v týchto miestach päťdesiattriročný Američan prekonal pred dvoma rokmi. Colemanovi vtedy ale k zlepšeniu jeho zdravotného stavu príliš nepomohla. Ronnie naopak od opustenia nemocnice naďalej bojoval s tým, že v pravej nohe i pravom chodidle postrádal cit, čiastočne ochromená bola aj jeho ľavá dolná končatina a k tomu sa pridávala neznesiteľná bolesť v dolnej časti chrbta a ľavej nohe. Práve preto sa Coleman v poslednej dobe pohyboval prevažne s oporou francúzskych palíc a k videniu často bol tiež na vozíku.

Operácia, ktorá prebehla včera, by uvedené ťažkosti legendárneho pretekára mala zmierniť. Podľa dostupných informácií prebehla dobre a Ronnie aktuálne odpočíva vo svojej nemocničnej izbe a zotavuje sa. Na operačnom sále strávil celkovo sedem hodín. Pri tomto type operácie je rez spravidla vedený na prednej ploche brušnej steny, pričom sa preniká kožou, podkožím a čiastočne sa prerušujú priame brušné svaly. Pobrušnica a vnútorné orgány sú odsunuté na stranu a obnažuje sa predná plocha dolnej bedrovej chrbtice. Práve spôsob, akým mala byť operácia vykonaná,sa Ronnie dopredu netajil, že hoci pod nôž musel už sedemkrát, tentoraz má z toho, čo ho čaká, prvýkrát strach.  Ak všetko pôjde podľa plánu, v nemocnici by mal stráviť iba niekoľko dní. Rekonvalescencia si však vyžiada šesť mesiacov bez tréningu, ktorý je aj naďalej neodmysliteľnou súčasťou Colemanovho života. Ronnie v posilňovni nechýbal ešte dva dni pred operáciou, kedy si na legpress naložil päť kotúčov po oboch stranách!