Správna technika, nie ego

Správna technika, nie ego
Cvičiť musíš správnou technikou

Tipy na cvičenie
Správna technika, nie ego http://www.bbcenter.sk/eshop/gainery/anabolic-iso-gainer-3000/

Cvičiť musíš správnou technikou Napriek tomu, že budeš dvíhať ťažšie váhy než si zvyknutá, musíš používať správnu techniku cvičenia.

Telo musíš mať vždy spevnené a brucho stiahnuté. Pri cvičení nesmieš používať švih.
Zahriatie

Než začneš cvičiť, vždy sa riadne rozcvič. Pred každou svalovou partiou ju precvič 2-3 rozcvičovacími sériami so stredne ťažkou záťažou.
Prestávky medzi sériami

Medzi sériami odpočívaj minútu až dve. Nie viac. Zo začiatku odporúčam sledovať hodinky, lebo minúta beží veľmi rýchlo. Tento oddych umožní tvojmu telu zotaviť sa, no nie je to príliš dlhý odpočinok, ktorý by narušil plynulosť tvojho tréningu.
Vynechaný tréning

Ak sa ti stane, že vynecháš tréning z hocijakej príčiny, jednoducho pokračuj kde si skončila. Nepreskakuj tento tréning. Počas týždňa máš 3 voľné dni, takže máš možnosť vynechaný tréning odcvičiť v iný (najbližší) deň.
Problémové partie

Väčšina žien má problémové partie na miestach, kde je uloženého najviac tuku a je najťažšie sa ho zbaviť. Najčastejšie to sú stehná, zadok, občas boky, brucho alebo triceps. Posledná vec, ktorú chceš po diéte a niekoľkomesačnej drine je, aby sa ti spálený tuk uložil naspäť.

Pokiaľ sa nestravuješ čisto a nemáš prehľad, naberieš tuk zväčša na týchto partiách. Vysvetlíme si, prečo to tak je a čo s tým robiť.

Niektoré oblasti na tele jednoducho majú viac kapacity ukladať a uchovávať tuk než ostatné. Súvisí to aj s pohlavím. Kým muži ukladajú tuk skôr na bruchu a bokoch, ženy viac na stehnách a zadku.
Uložené triglyceridy – telesný tuk ktorý nechceš

Všetky bunky obsahujú nejaký tuk, väčšinou je uložený vo svaloch (intramuskulárne triglyceridy) a podkoží (podkožný tuk). Práve tento tuk chceme zhodiť, lebo je škaredý a naša postava vyzerá hrozne.

Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť neželaného podkožného tuku je cvičenie. Zvyšuje prekrvenie, zrýchľuje tep a spôsobuje pálenie tukov. To je premena uloženého tuku na mastné kyseliny, ktoré sú využité na energiu.

Tento proces je zložitý a má niekoľko fáz. Nechcem však zachádzať do príliš veľkých detailov. Pre teba je najdôležitejšie vedieť, že ak chceš byť štíhla, musíš zvýšiť výdaj energie prostredníctvom cvičenia. Výborným pomocníkom môžu byť aj doplnky výživy. http://www.bbcenter.sk/eshop/spalovace-tukov/fat-attack-od-best-nutrition-11/

Autor: Valihora