BBCenter.sk - E-shop - Proteiny, Carnitin, Creatine, Gainery atd. Články Novinky na stránke Tom PLATZ World Tour - legenda príde aj na Slovensko!

Tom PLATZ World Tour - legenda príde aj na Slovensko!

Tom PLATZ World Tour - legenda príde aj na Slovensko!
jeho seminár sa uskutoční v tretej dekáde januára v Bratislave

Súťažiť začal ako 18 ročný v roku 1973 a na amatérskej scéne vystupoval až do roku 1978 - vtedy získal titul IFBB Svetového šampióna v kategórii do 90kg (v súboji o zlato porazil nášho Petra Stacha). Nasledujúcich 9 rokov súťažil medzi IFBB PRO bodybuildermi a tak ako mnohí, aj on túžil po čo najlepšom umiestnení na prestížnej súťaži Mr. Olympia. Trofej Sandowa za víťazstvo síce nikdy v rukách nedržal, ale ani jeho 3. miesto z roku 1981 nie je na zahodenie.

Svetoznámym sa nestal vďaka súťažnej kariére, ale predovšetkým kvôli extrémnemu rozvoju svalstva stehien - tie boli nielen mimoriadne masívne, ale zároveň neuveriteľne detailne prepracované, s prúžkami na kvadricepsoch, ktoré v tom čase nedokázal na súťažnom pódiu ukázať žiaden z jeho súperov.
Platz je stále propagátorom tzv.metódy Hight intensity - High volume, ktorá (podľa Platza) dokáže prekonať akúkoľvek stagnáciu. Pohľad na jeho stehná dokazuje, že (aspoň v jeho prípade) to platí 100%.

V roku 2017 Tom PLATZ sa vydal na cesty, v rámci "Platz Tour" navštívil viaceré krajiny Európy a v týchto končinách bude pôsobiť aj začiatkom roku 2018. Podľa aktuálnych informácií, Tom PLATZ príde aj na Slovensko - čo môžem už teraz prezradiť je to, že jeho seminár sa uskutoční v tretej dekáde januára v Bratislave. Máte sa na čo tešiť, priatelia!

Zdroj: www.eastlabs.sk