TRVALÉ SCHUDNUTIE

TRVALÉ SCHUDNUTIE
Trvalé schudnutie nie je náhoda, ani vecou príležitostných experimentov. Ak sa dlhé roky pokúšate neúspešne schudnúť, tak existuje mnoho vecí, o ktorých neviete alebo ste ich ešte neaplikovali do praxe. Ako úspešne vylúštiť krížovku s názvom trvalé schudnutie?

Koľko kompetencii musí zvládnúť chudnúci, ak chce byť úspešný? http://www.bbcenter.sk/eshop/spalovace-tukov/carnitin-150-000-super-cena/

Zabudnite na prehlásenia typu: strava je 80% úspechu, alebo bez pohybu to nepôjde. Samozrejme, aj výživa aj pohyb sú nesmierne dôležité, ale stačí to? Podobným mylným a úzkoprsím predstavám sme kedysi dávno verili aj my. Domnievali sme sa, že treba pozmeniť len pár vecí v životospráve a výsledky sa jednoducho musia dostaviť. Napríklad že s menším kalorickým príjmom a vyšším výdajom to jednoducho musí zabrať. Omyl. Dokonca by sa dalo tvrdiť, že na množstve kalórií vôbec nezáleží. Záleží od druhu týchto kalórií a na tom, aký vplyv budú mať na vaše telo (hormóny, ich citlivosť, atď.) a ako ho budú “programovať”. A to sme len pri jednej dôležitej puzzle skladačke, ktorú musí chudnúci človek priložiť do veľkého obrázku, ktorý si chce vyskladať. Kde vám poskytujú všetky puzzle skladačky na jednom mieste? Nie je náhodou úplne bežné, že ich musíte “naháňať” všade okolo od poradcov, trénerov, až po články na internete, aby ste si dokázali vyskladať úspešnú životosprávu? Zľutovali sme sa a pripravili riešenie pre tento pálčivý problém, ktorý vás určite netrápi len jeden piatok.

Hľadanie puzzle skladačiek optimálnej životosprávy http://www.bbcenter.sk/eshop/spalovace-tukov/atp-nutrition-carnitin-150-000-1l/

Ak nájdete všetky puzzle skladačky a dokonca ich správne vložíte do obrázku, na konci bude váš výsledok stáť za to. Ak by ste ale náhodou našli a začali používať aj všetky puzzle skladačky naraz, ale nepoužívali ich tak, aby na konci dávali krásny a zmysluplný obrázok (o.i. aj estetický), tak úspech a trvalé schudnutie sa žiaľ opäť nedostavia. Čo s tým môžete urobiť už dnes?

Riešenie musí byť komplexné, postupné a musí zavádzať do vášho života nový systém a poriadok. Ale nie len systém zmeny životosprávy, ale aj nový systém prebratia kontroly nad svojim vedomým a svojou pozornosťou. S kultivovaním tejto zručnosti vám však len málo kto pomôže a žiaľ ani my nie, hoci vás na to upozorňujeme. Budete sa čudovať, ale pravdepodobne omnoho presnejšie bude tvrdenie, že 80% vášho úspechu je nastavenie vašej mysle (postoje, zameranie, uvedomovanie si seba od myšlienok až po telo) a o zvyšných 20% úspechu budú rozhodovať hrubé mechaniky (ako: systémy, postupy, protokoly), ktorých sa máte držať. Prečo je to tak? Pretože aj keby ste mali tie najlepšie postupy na celom svete (ak sa také nájdu) a aj keby ste za ne zaplatili najviac peňazí, aké ste schopný vyskladať, tak vám nepomôžu. Vaše nastavenie mysle ich jednoducho nebude schopné používať, pretože sa nezmenilo vnímanie vašej reality.

Väčšina ľudí s nadváhou a obezitou disponuje chybou kvality prežívania (vedomia), ktorú si vypestovali ako ochranný mechanizmus. Nie sú schopní zažívať prítomný pocit radosti (čo nie je možné v minulosti ani v budúcnosti) a namiesto toho vyhľadávajú rýchle pôžitky. Zdroj pôžitku, ktorý si udeľujú ako odmenu za námahu, stres a iné negatívne úskalia bežného života. Čím má človek menej pod kontrolou svoje vedomie, tak častejšie sa nachádza v situácií, kedy za malý objem práce (stresu) žiada stále väčšiu odmenu, na ktorú si navykol. To môže byť čokoľvek od jedenia sladkostí a nezdravých jedál, fajčenia, pitia alkoholu, cez hranie hier, až po sexuálne túžby. A čím viac je telo daného človeka nefunkčnejšie (nadváha, obezita), tým viac týchto pôžitkov očakáva ako kompenzáciu. A skracuje sa aj doba medzi prácou a pôžitkom (opak sebadisciplíny). Čím kratší je tento interval, tým rýchlejšie človek priberá a naopak.

Takýto ľudia potom uznávajú iné štandardy, obklopujú sa inými ľuďmi, inými výzvami a inak používajú odmeny ako kompenzáciu za námahu v tomto živote. Nie je umenie vzdať sa odmien a pevnou vôľou si ubližovať ešte viac (niektorí to dokážu). Dôležité je uvedomenie si týchto túžieb a nasmerovanie tejto energie do lepších činností (alebo zmysluplnejších a menej škodlivých odmien). Ako sme ale spomenuli, s týmto problémom nastavenia mysle, koncentrácie či manažmente odmien vám len ťažko pomôžeme. V našom blogu však môžete nachádzať množstvo článkov, ktoré sú namierene na lepšie nastavovanie vašej mysle, alebo nájdete aj sériu recenzií kníh, v ktorých môžete nájsť múdrosti a vyššiu kvalitu ducha rôznych autorov. Tí sú zdrojom inšpirácie aj pre nás. A čítanie kníh nie je voľba ale povinnosť pre každého, kto chce rozvíjať svoju osobnosť a vyššiu kvalitu ducha (vedomia).