Vplyv vetvených aminokyselín BCAA

Vplyv vetvených aminokyselín BCAA
Vetvené aminokyseliny BCAA majú vo svete overený úspech aj v oblasti vedy. Mnohí vedci hľadali súvislosti medzi vplyvom BCAA a výkonnosťou v športe.

Vetvené aminokyseliny BCAA majú vo svete overený úspech aj v oblasti vedy. Mnohí vedci hľadali súvislosti medzi vplyvom BCAA a výkonnosťou v športe. http://www.bbcenter.sk/eshop/aminokyseliny/instant-bcaa-10-000/

naco su bcaa aminokyseliny

Z odborných vedeckých štúdií sa môžete dozvedieť že vetvené aminokyseliny BCAA dokážu:

  zlepšiť silový výkon o oddialiť únavu 

stimulovať uvoľňovanie rastového hormónu i inzulínu a tým podporovať anabolické procesy
    zlepšovať funkcie imunity

    zvýšiť úroveň prahu laktátovej tolerancie energetického metabolizmu, počas zvyšovania vytrvalostného zaťaženia
    zvýrazniť anabolický efekt v ľudských svaloch, čo ich zároveň ochraňuje pred ich degradáciou - katabolický efekt
    minimalizovať rozklad bielkovín a tiež zabraňovať zvýšenej centrálnej únave
    významne znížiť svalovú únavu ešte niekoľko dní po cvičení .
    mať preventívny účinok pred poškodením svalových vlákien vplyvom fyzickej záťaže a že svalové vlákna rastú a regenerujú rýchlejšie, ako bez použitia týchto aminokyselín.
    a ich výrazná absencia môže spôsobovať pocity pretrénovania, anémiu, nechuť k jedlu, úbytok na telesnej hmotnosti, depresie a zníženie výkonu

Uvedené štúdie sa však zameriavali najmä na atraktívne športy ako sú kulturistika a rôzne známe atletické disciplíny.

Bielkoviny alebo aj proteíny, sú odvodené od slova protos, čo znamená prvé, najdôležitejšie. Na schopnosti organizmu využiť v strave prijaté bielkoviny závisí nielen športový výkon, ale v podstate samá existencia človeka. Bielkoviny sú zdrojom aminokyselín a líšia sa skladbou podľa pôvodu bielkoviny (rastlinné, živočíšne). Bielkoviny obsahujú 21 aminokyselín a ľudský organizmus si nevie vytvoriť všetky aminokyseliny, preto ich musí dopĺňať v strave.

Bielkoviny či aminokyseliny sa dokonca v tele ani nedokážu ukladať do zásoby.Schopnosť tvoriť všetky aminokyseliny majú len rastliny, živočíchy ich prijímajú potravou vo forme bielkovín. Rastliny dokážu syntetizovať všetky aminokyseliny z anorganických látok a dusík potrebný na produkciu aminokyselín získavajú rastliny z pôdy vo forme dusičnanov, alebo amoniaku.

Aminokyseliny, ktoré si telo nevie vyrobiť samo, je len osem a preto sa označujú ako esenciálne. Všetky ostatné si vie už namiešať podľa vlastnej potreby a týchto osem sa nachádza len v živočíšnych bielkovinách. Konkrétne ide o Metionín, Fenylalanín, Treonín, Lyzín, Tryptophan, Isoleucín, Valín a Leucín.

Posledné tri: Izoleucín, Valín a Leucín sú najdôležitejšie a práve tieto sa označujú aj ako vetvené aminokyseliny (BCAA). Skratka BCAA znamená: Branched-Chain Amino Acids

Olimp BCAA Xplode, 500 g