Zložené a jednoduché sacharidy

Zložené a jednoduché sacharidy
Sú teda dobré alebo zlé?

Sacharidy sa rozdeľujú na dobré (zložené) a zlé (jednoduché). Je dôležité vedieť, v ktorých potravinách sa dajú nájsť. Len tak je možné upraviť si stravovanie na zdravé a vyhnúť sa zbytočnému priberaniu.

Zložené sacharidy

Dobré sacharidy sa automaticky rovnajú tým zložitým. Práve ich komplexnejšia štruktúra núti trávenie pracovať tvrdšie. Dôsledkom je dlhodobejšie uvoľňovanie energie z potravín do tela, a teda aj dlhodobejší pocit sýtosti.

Tieto prospešné sacharidy sú bohaté na vlákninu a živiny, a zároveň sú charakteristické nízkym glykemickým indexom. Toto číslo ukazuje, ako rýchlo sa cukor z potraviny vstrebáva a ako rýchlo ovplyvňuje hladinu glukózy v krvi. V skratke, hlad sa dostaví pri nízkom indexe neskôr ako pri vysokom.

Zložené sacharidy je najlepšie hľadať v ich prirodzenej forme, alebo jej čo najbližšie. Ide napríklad o celozrnné pečivo, cestoviny, ryža a cereálie. Obsahuje ich aj zelená zelenina.

Jednoduché sacharidy

Tento druh sacharidov sa dá označiť ako zlý. Obsahujú menšie molekuly cukru, ktoré organizmus vstrebe pomerne rýchlo. To znamená, že aj hlad sa objaví rýchlejšie. Energia sa z jednoduchých sacharidov ukladá ako glykogén, ktorý, ak sa nespáli rýchlo, sa zmení na tuk.

V kontraste s dobrými, zložitými sacharidmi, majú tie jednoduché v sebe oveľa menej vlákniny a živín. Spomínaný glykemický index je pomerne vysoký a vysoká hladina glukózy v krvi prináša pocit únavy.

Ak sa chcete vyhnúť takýmto sacharidom, obmedzte spracované potraviny. Tie majú zníženú hladinu vlákniny a živín, aby ľuďom viac chutili. Nájsť sa dajú v cukríkoch a iných sladkostiach, sladených cereáliách, v rafinovaných nápojoch a sóde, alebo v niektorých druhoch pečiva, ktoré by sa len márne snažili tváriť ako celozrnné či zdravé.

Sacharidy môžu byť pre telo naozaj prospešné. Ide len o to, vybrať si ten správny zdroj. Potom môžu byť naozaj dobrým nástrojom pri chudnutí.

Zdroj: www.pluska.sk

Proteíny a doplnky výživy za výhodnú cenu