BBCenter.sk - E-shop - Proteiny, Carnitin, Creatine, Gainery atd. Články Spravodajstvo 68. majstrovstvá sveta IFBB v kulturistike mužov tentokrát v Brazílii

68. majstrovstvá sveta IFBB v kulturistike mužov tentokrát v Brazílii

68. majstrovstvá sveta IFBB v kulturistike mužov tentokrát v Brazílii
V poradí 68. majstrovstvá sveta IFBB v kulturistike mužov privítala tentoraz metropola Brazílie – Brasilia. Prinášame fotky našich účastníkov ako aj stručný prehľad súťaže.

Iste mnohý viete aj podľa kalendára od SAKST v Brazílii sa uskutočnili už v poradí 68. majstrovstvá sveta IFBB v kulturistike mužov. Stretlo sa tu 190 pretekárov v 10 hmotnostných kategóriách. Iba v kategóriách do 60 kg, do 65 kg a nad 100 kg sa nekonala aj eliminácia, vo všetkých ostatných súťažilo viac ako 15 pretekárov.

Ako píše portál muscle-fitness.sk "Už dlhé roky dominujú v amatérskej svetovej kulturistike športovci z Ázie a Egypta. V minulom roku prekvapili borci z Iránu, keď pokorili favorizovaný Egypt, ale teraz sa kvalita Egypťanov ukázala neprekonateľná – získali 5 zlatých medailí a titul absolútneho majstra sveta získal Attia Shaalan, víťaz najťažšej hmotnostnej kategórie."

O tom ako dopadla naša trojica (Škadra, Soták, Tatarka) a jediný český reprezentant, ktorý sa zúčastnil MS, René Gorol píše portál Mozolani.com:

 

"René Gorol v kategórii do 85 kg prebojoval sa cez elimináciu do semifinále, žiaľ na finále to nestačilo!"

 

"Peter Tatarka sa predstavil v kategórii do 95 kg, v ktorej sa predstavil celkový počet 17 závodníkov. Bol v druhom vyvolávaní, čo naznačovalo reálnu šancu do top 6 a tak sa aj stalo! Peter Tatarka ako jediný z našich reprezentantov postupuje do finále!"

 

"Ján Soták v kategórii do 75 kg ani Miroslav Škadra v kategórii do 70 kg nepostúpili do finále."