Interview s Igorom Kočišom

Interview s Igorom Kočišom
Igor Kočiš je bezpochyby naším najúspešnejším amatérskym kulturistom. Je niekoľkonásobným majstrom sveta, majstrom Európy. V krátkom rozhovore pre www.bbcenter.sk sa Igor vyjadril k aktuálnym témam a prezradil nám svoje plány do nového roku.

Profil Igor Kočiš:

Nar. 24.8.1976. Klub - VSC Dukla. Majster sveta v kulturistike v rokoch 2001, 2002, 2003 a 2005. Majster Európy v rokoch 2000 a 2006. Tréner - Milan Čížek.


Otázka: Si bezpochyby najlepší slovenský kulturista, mnoho mladých ľudí zaujíma, koľkokrát do týždna trénuješ v objemovej príprave, koľko sérií robíš na svalovú partiu a koľko opakovaní na každý cvik.


Odpoveď Igor Kočiš:

V objemovej príprave trénujem väčšinou systémom 2+1, teda dva dni tréning, deň voľna, na svalovú partiu vyberám 3 až 4 cviky po 4 série, a čo sa týka opakovaní, rozsah je obvykle 6-12.


Otázka: Si niekoľkonásobný majster sveta, prečo si sa nestal profesionálom?


Odpoveď Igor Kočiš:

Častá otázka, viacerí sa ma už pýtali, že prečo. Tak, ak by som uvažoval o profi kariére, musel by som zvýšiť súťažnú hmotnosť o asi 8-10 kg, keby som chcel súťažiť napr. v 202-ke. Momemtálne mám vytvorené na Dukle Banska Bystrica ideálne podmienky na prípravu amatérskych súťaží a takisto SAKFST sa podieľa na mojich úspechoch. Myslím si, že profesionalizmus je otázka času, nechám všetko otvorené, ale bolo by zaujímavé sa aspoň raz postaviť na profesionálne pódiá.Otázka: Koľkokrát denne sa stravuješ a aké doplnky používaš?


Odpoveď Igor Kočiš:

V predsúťažnej príprave sa snažím stravovať častejšie ako v objemovej, to znamená, že 6 až 7 krát denne, väčšinou kuracie prsia a ryžu. Z doplnkov výživy v objemovej príprave využívam okrem proteínov, Cell Stuff a hovädzie aminokyseliny Beef, všetko od firmy Mega Pro. V rysovacej fáze mi veľmi pomáhajú tekuté karnitíny ATP, Carnitine 50.000 resp. Carnitine 100.000.

Otázka: Videl som ťa vo vynikajúcej forme na jeseň na Tatranskom pohári. O týžden neskôr na MS v Azerbajdžane si nemal takú dobru formu. Čo sa stalo?


Odpoveď Igor Kočiš:

Už zopár týždov pred nominačnými pretekmi sa forma ukazovala na veľmi slušnej úrovni, čo potvrdili aj dve absolútne víťazstvá v Trnave a Poprade. Pred samotnými MS som nemal žiadne problémy s úpravou hmotnosti, keďže váhu som si udržiaval tesne nad váhovým limitom, čiže si nemyslím, že by forma na MS bola horšia. Myslím, že problém bol s farbou, ktorá sa použila na MS a v jej aplikácii, takže som zrejme na pódiu nevyzeral tak ukážkovo ako týžden pred MS v Poprade.Otázka: Čo chystáš na rok 2011, kde budeš štartovať?


Odpoveď Igor Kočiš:

V roku 2011 by som sa chcel zúčastniť len jesenných súťaži a pokúsiť sa opraviť štvrté miesto z Baku. Mojim dlhším cieľom je opätovne získať titul majstra sveta.

Ďakujeme za rozhovor.