Ohliadnutie za MS v kulturistike 2010

Ohliadnutie za MS v kulturistike 2010
MVDr. Milan Čížek sa exkluzívne pre náš server vracia k vyvrcholeniu súťažného kalendára, MS v kulturistike 2010.

Majstrovstvá sveta v kulturistiek 2010 sa konali v azerbajdžanskom hlavnom meste Baku. Do dejiska vycestovala trojčlenná výprava pretekárov Michal Hlinka, Igor Kočiš a Peter Tatarka na základe nominácie z domácich pohárových súťaží.

Michal Hlinka štartoval v kategórii do 60 kg s ktorou sme kalkulovali po nominačných pretekoch a definitívne rozhodnutie bolo v deň prezentácie. Táto stratégia aj keď Michal zhodil 2 kg sa ukázala ako správna. V semifinále síce pôsobil subtilne ale na finále už forma bola 100 percentná a zaslúžene vybojoval striebornú medailu.
V absolútne najpočetnejšej kategórii do 75kg sa predstavil Igor Kočiš náš najúspešnejší pretekár. Jeho forma na domácich súťažiach nasvedčovala, že znova bude bojovať o popredné umiestnenia. Vo veľmi silnej konkurencii obsadil nakoniec 4. priečku, ale aj napriek tomu potvrdil, že je stále v absolútnej svetovej špičke.

V kategórii do 90 kg súťažil Peter Tatarka, ktorý sa neprebojoval do semifinále a tak sa stal obeťou neľútostnej eliminácie. Peter sa predstavil v dobrej forme avšak ak chce konkurovať na svetovom poli musí pridať pár kilogramov svalovej hmoty navyše.

Záverom treba poďakovať pretekárom za odvedenú prácu v tréningu a na súťaži. Týmto by som sa chcel poďakovať aj firme ATP Nutrition, ktorá podporuje reprezentáciu Slovenska svojimi výživovými doplnkami. Táto pomoc je naozaj výrazná čoho dôkazom sú výsledky ako na ME, kde sa náš početný team stal najlepší v súťaži národov, tak aj na MS v klasickej kulturistike kde naši pretekári vybojovali ďalšie cenné kovy.

Exkluzívne pre www.BBCenter.sk napísal MVDr. Milan Čížek