Zásady regulovanej výživy

RÝCHLY A POMALÝ METABOLIZMUS

RÝCHLY A POMALÝ METABOLIZMUS 04.06.2017

Ak raz sa stanete tučný alebo obézny, je len malá šanca že niekedy v živote budete opäť zdravý a s normálnou hmotnosťou.
Aminokyselina Arginín zlepšuje výkonosť srdca a zvyšuje kvalitu sexuálneho života

Aminokyselina Arginín zlepšuje výkonosť srdca a zvyšuje kvalitu sexuálneho života 05.09.2016

Aminokyselina Arginín je dôležitá zložka bielkovín, nevyhnutná pre ľudský organizmus. Riadi tvorbu a vylučovanie rastového hormónu a pôsobí na nárast svalovej hmoty. Hrá dôležitú úlohu v oblasti kardiovaskulárneho systému, najmä v cievach a podporuje správnosť činnosti svalov srdca. Zlepšuje sexuálny apetít a funkciu pohlavných orgánov, pôsobí na spokojný sexuálny život. Mužské sperma je tvorené prevažne arginínom (95%). Je považovaný za „prírodnú viagru“:
Aminokyseliny - Glutamin, HMB, BCAA, Karnitín, Arginín, Taurín

Aminokyseliny - Glutamin, HMB, BCAA, Karnitín, Arginín, Taurín 11.02.2015

V tejto druhej časti tejto série článkov o Aminokyselinách si bližšie predstavíme a popíšeme jednotlivé druhy aminokyselín dostupné v našom e-shope a ich význam pre váš organizmus.
Aminokyseliny a ich význam pre váš organizmus

Aminokyseliny a ich význam pre váš organizmus 09.02.2015

Aminokyseliny sú základnou stavebnou jednotkou bunky, teda aj tej svalovej. Esenciálne aminokyseliny si telo nevie samo vytvoriť preto ich musíme prijať zo stravy. Prečítajte si viac o tom aký význam majú aminokyseliny z hľadiska výživy pre športovca.
Bielkoviny vo výžive 1.časť

Bielkoviny vo výžive 1.časť 11.04.2010

Nielen v kulturistike je otázka príjmu bielkovín námetom na bohatú odbornú (niekedy žiaľ aj menej odbornú) diskusiu. V tomto článku sa bližšie pozastavíme pri chemizme a biochemizme tejto základnej živiny.
Bielkoviny vo výžive 2.časť

Bielkoviny vo výžive 2.časť 11.04.2010

Kulturisti už dávno zistili, že ak chcú rásť, potrebujú dostatočný príjem bielkovín. Žiaľ, často sa stretáme s protichodnými a tendenčne formulovanými informáciami, ktoré pokiaľ ide o otázku množstva a zdroja bielkovín môžu pôsobiť až chaoticky.
Chudnutie - Ako na to?

Chudnutie - Ako na to? 18.01.2009

V tomto článku sa pokúsim naznačiť možnosti, ako sa popasovať s nadbytočnými kilami.
Sacharidy vo výžive 1.časť

Sacharidy vo výžive 1.časť 21.03.2008

Sacharidom sa zväčša nevenuje toľko pozornosti ako bielkovinám a tukom. Aj článkov o sacharidoch je neporovnateľne menej ako o bielkovinách resp. o tukoch.
Sacharidy vo výžive 2.časť

Sacharidy vo výžive 2.časť 21.03.2008

Pri zaradení sacharidov do výživy potrebujeme zvládnuť tri problémy: aký zdroj?, v akom množstve?, kedy? V nasledujúcom texte sa pokúsim na tieto otázky odpovedať.
Tuky vo výžive 1.časť

Tuky vo výžive 1.časť 21.03.2008

Problematika tukov vo výžive je pertraktovaná v odborných aj menej odborných časopisoch prakticky nepretržite. Píše sa väčšinou o negatívach, málokedy sa spomenú pozitíva. V tomto článku sa pokúsim o pragmatický pohľad na tuky vo výžive kultutistů

Proteíny a doplnky výživy za výhodnú cenu