RÝCHLY A POMALÝ METABOLIZMUS

RÝCHLY A POMALÝ METABOLIZMUS
Ak raz sa stanete tučný alebo obézny, je len malá šanca že niekedy v živote budete opäť zdravý a s normálnou hmotnosťou.

Prečo spomaliť svoj metabolizmus? Aké to bude mať následky na vašu estetiku, vaše zdravie, ekonomiku stravovania alebo dokonca na potravinovú sebestačnosť našej krajiny? Tieto a mnohé ďalšie súvislosti vás minimálne prekvapia. Veď kto z nás v živote nepočul “dobru” radu o tom, ako je “veľmi dôležité” svoj metabolizmus neustále zrýchľovať?

Celé jadro problému tkvie v umení spomaľovať svoj metabolizmus pomaly, bezpečne a prirodzene. Tento efekt spôsobujú najmä modality ako manipulácia s makroživinami (tuky, bielkoviny, sacharidy), načasovanie sacharidov v režime dňa, objemom hladu za deň a ďalšie, ktoré vo vašom tele začnú podporovať prácu tukového metabolizmu. O detailoch si povieme viac o chvíľu. Aký konkrétny je rozdiel medzi tukovým a cukrovým metabolizmom, vám to objasní nasledovný obrázok. Je to asi taký rozdiel, ako keby ste chceli porovnávať že čo v peci horí dlhšie: či veľký kus dreva (tuk) alebo toaletný papier (cukor, sacharidy bez vlákniny):

Ak raz sa stanete tučný alebo obézny, je len malá šanca že niekedy v živote budete opäť zdravý a s normálnou hmotnosťou. Kto pred týmito ľuďmi ukryl tajomstvo zdravého života, keď žijeme v informačnej dobe, kde na každom rohu sa skrývajú zaručené rady? Evidentne je toto tajomstvo pred týmito nešťastnými, tučnými a chorými ľuďmi veľmi dobre ukryté. Ak je pred vami nejaké tajomstvo ukryté, tak ten kto ho pozná, je vo veľkej výhode (informačná asymetria) a vy ste voči nemu diskriminovaný / znevýhodnený. Preto nič také ako spravodlivosť neexistuje ani nikdy nebude. Musíte mnoho kognitívnej energie mrhať na zúfalé pokusy a činnosti, ktoré vám výsledok neprinášajú a preto sa radšej chytáte skratiek, prvých “zaručených” postupov (rozumej diét) a podobných nezmyslov, ako je zrýchľovanie metabolizmu. Rýchly metabolizmus = pažravá kobylka, ktorá neprimerane spotrebúva zdroje a pritom si spôsobuje metabolicky neudržateľný stav (poškodenie).

Proteíny a doplnky výživy za výhodnú cenu